De Europese aandelenmarkten hebben in de loop van de dag een deel van de verliezen weggewerkt na de weerzinwekkende terroristische aanslagen. De DAX stond halverwege de middag nog op een min van 0,6%, en de CAC op 0,9%. De AEX stond bijna 0,9% lager.
Vooral de luchtvaarsector en de toeristische branche kregen het voor de kiezen met verliezen oplopend tot meer dan 4%. In België is voor het hele land dreigingsniveau 4, het hoogste level, afgekondigd.
Bij de twee bloedige aanslagen in Brussel zijn volgens de opgave van de Belgische kranten De Standaard en De Morgen minstens 34 doden gevallen en zijn zeker over de 100 mensen gewond geraakt. Het tellen van de slachtoffers was op dinsdagmiddag nog steeds gaande.
De terreuraanslagen vonden plaats op de luchthaven Zaventem en in het metrostation Maalbeek. Dindagochtend 22 maart rond 8 uur werd het vliegveld getroffen door twee explosies. De vertrekhal werd in puin gelegd. Een uur later vond een ontploffing plaats in het metrostation.
De terreur raakt ook de Belgische Morningstar Awards. De prijsuitreiking die op dinsdagavond plaats zou vinden, is afgelast. Op de website van de fondsenvergelijker schrijft San Lie, hoofd Research van Morningstar Benelux, dat Morningstar een dergelijke feestelijke avond ongepast vindt. Daarnaast is het garanderen van de veiligheid van de gasten een erg belangrijke factor.