Een beleggingsportefeuille met zowel aandelen als obligaties vermindert de volatiliteit zonder het rendement op te offeren. Dat heeft de geschiedenis wel bewezen, stelt Andrew Cormack, portfoliomanager bij Western Asset, een filiaal van Legg Mason.
“Een verhouding 40% aandelen en 60% obligaties zou een hogere rendement opleveren dan een portefeuille met enkel aandelen”, legt hij uit. De volatiliteit zou dan ook ongeveer de helft lager liggen.
In de huidige omgeving van lage rentes zullen de houders van Duitse of Japanse staatsobligaties echter geen diversificatievoordeel genieten. “Vooral niet als de aandelenmarkten zakken”, stelt Cormack.
“Aangezien de Amerikaanse en Australische rendementen hoger liggen dan de Europese en Japanse, geloven we momenteel dat Amerikaanse en Australische obligatiemarkten nog altijd een interessante diversificatie bieden”, licht Cormack zijn strategie toe.




