De impact van de voorgenomen Brexit is tot nu toe nauwelijks gevoeld. Volgens Chris Iggo, Chief Investment Officer (CIO) Fixed Income bij AXA Investment Managers, zal dat in de loop van de tijd echter veranderen. Beleggers in Britse obligaties moeten dus voorzichtig zijn.
Eind juni koos het Verenigd Koninkrijk in een referendum voor een vertrek uit de Europese Unie. Nadat de financiële markten van de schok waren bekomen, leek alles weer normaal. De Britse economie deed het afgelopen zomer goed, dankzij de zwakkere en dus meer concurrerende pond en de lage rente.
“De gevolgen van het referendum zullen echter nog gevoeld worden”, waarschuwt Iggo. Zo zou het Verenigd Koninkrijk kunnen besluiten dat het inperken van immigratie belangrijker is dan het behouden van toegang tot de interne Europese markt. Dat zou de Britse handel ernstig schaden.
Dat de Britten uit de EU stappen, hoeft niet per se slecht uit te pakken. Iggo stelt wel dat er een uiterst onzekere periode aanbreekt. De huidige Britse regering onder leiding van de nieuwe premier Theresa May blijkt meer met de voorgenomen Brexit op te hebben dan aanvankelijk werd gedacht. Bovendien is er geen effectieve oppositie die de 16 miljoen Britten kan vertegenwoordigen die wel in de Europese Unie willen blijven.
Iggo noemt het opvallend dat de Bank of England (BoE) begin oktober meer dan 500 miljoen pond aan Britse bedrijfsobligaties heeft opgekocht, maar de spreads vervolgens wel zijn verbreed en de bedrijfsobligatie-index sinds half september slechter presteert dan de Gilt-index. “De obligatierally is voorbij”, concludeert hij dan ook. “Het laatste waar obligatiebeleggers nu behoefte hebben aan hebben is blootstelling aan markt-bèta.”
De outlook voor beleggers in Britse obligaties ziet er daarom ongunstig uit. Iggo raadt aan om looptijden te beperken vanwege het risico op beleidswijzigingen of hogere inflatie.




