Het Amsterdamse Done Hedge Fund heeft een plek veroverd op toonaangevende ranglijsten van best renderende hedge funds ter wereld. Reden genoeg voor Optimix Vermogensbeheer om het fonds toe te voegen aan de portefeuilles van zijn cliënten.
Het Done Hedge Fund wist dit jaar top 3-posities in de wacht te slepen voor best presterende hedgefund (naar risico gemeten) en meest consistente fonds over een driejaarsperiode bij Barclay Hedge en Preqin. Het fonds opende in 2012 de deuren voor externe investeerders en staat sindsdien op een plus van 48%. Het streefrendement van minimaal 10% per jaar werd elk jaar behaald.
De goede resultaten worden behaald door een groot aantal complexe arbitragestrategieën op wereldwijde markten gedisciplineerd uit te voeren. Uitgebreide research en kennis van de markt, plus geavanceerde handelssystemen dragen bij aan het succes. De rendementen die Done behaalt staan los van andere beleggingscategorieën en fluctueren niet alleen minder, maar hebben eveneens geen verband met de algemene richting van de aandelen- of rentemarkt.
Meer belangstelling
“We zien de laatste tijd meer en meer belangstelling voor ons fonds. Je merkt dat beleggers in tijden van lage rentestanden en volatiele markten op zoek zijn naar een goed alternatief”, zegt Martijn van Veen, partner bij Done Hedge Fund
Het team van Done doet onderzoek naar verschillende financiële producten die nauw met elkaar verwant zijn om zo in te kunnen spelen (arbitreren) op niet logische koersverschillen. Denk bijvoorbeeld aan de verschillende aandelen Royal Dutch Shell die in Londen en Amsterdam zijn genoteerd, of het Belgische Groupe Bruxelles Lambert dat op zijn beurt weer deelneemt in andere beursfondsen.
“Voor hedge funds geldt echt: onbekend maakt onbemind”, zegt Van Veen. “Ze staan vaak bekend als duur en risicovol. Daar wijken wij nadrukkelijk vanaf. Daar waar de markt een historische volatiliteit kent van 20%, willen wij op maximaal de helft zitten.” Op dit moment is de volatiliteit van de portefeuille slechts 5%.
Marktneutraal
“We hebben de afgelopen jaren, ook in moeilijke beleggingsjaren, steeds meer dan 10% nettorendement behaald”, kijkt Van Veen terug. “Maar het allerbelangrijkst is dat het risico laag is en dat we altijd marktneutraal handelen. Dankzij deze benadering zijn we in staat om in 9 van de 10 maanden een positief resultaat te laten zien, zo ook weer de afgelopen maand met daarin de aankondiging van de Brexit die voor de nodige onrust op de markten heeft gezorgd.”
Voor Optimix vormt de belegging in Done een goede aanvulling voor de klantportefeuilles binnen de categorie alternatieve beleggingen. Vermogensbeheer: ”We zijn verheugd opnieuw een talentvolle manager te hebben ontdekt. Het is bovendien mooi te constateren dat deze manager van Nederlandse origine is en dat wij op deze manier Nederlands financieel toptalent kunnen ondersteunen, daar waar sprake is van excellente performance”, laat Michel Alofs, directeur van Optimix, in een reactie weten.




