De aanstaande woningverkopen in de Verenigde Staten zijn in juni flink afgenomen. Dit bleek donderdag uit cijfers van makelaarsorganisatie NAR.
Op maandbasis daalden de verkopen met 5,4 procent, na een stijging van 3,8 procent in mei.
Op jaarbasis was er sprake van een kleinere daling van 0,3 procent ten opzichte van juni 2025. In mei was dit 4,8 procent.
“De hoogste hypotheekrentes in bijna een jaar en de recordhoge gemiddelde huizenprijs dragen samen bij aan een zwakke huizenmarkt, die vooral voor starters op de woningmarkt lastig is”, zei hoofdeconoom Lawrence Yun van de NAR.
De index voor aanstaande huizenverkopen is gebaseerd op ondertekende contracten voor de aankoop van bestaande eengezinswoningen, appartementen en woongroepen, maar waarbij de transactie nog niets is afgerond. Na het tekenen van het contract duurt het meestal nog een tot anderhalve maand voordat de verkoop daadwerkelijk rond is.



