De Nederlandse inflatie is in augustus nog iets harder gestegen, net als in omringende landen het geval was. Dit bleek dinsdag uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek.
Volgens een snelle raming van het CBS stegen de prijzen in augustus met 3,3 procent op jaarbasis. In juli bedroeg de inflatie 3,2 procent. Op maandbasis stegen de consumentenprijzen in ons land in augustus met 0,3 procent.
Eerder vandaag meldde Eurostat dat de inflatie in de eurozone is gestegen van 2,9 procent in juli naar 3,3 procent in augustus.
De energieprijzen stegen met 14,3 procent, na een stijging van 10,3 procent in juli en 8,5 procent in juni. Diensten werden in augustus 3,0 procent duurder. De prijsstijging was in juli nog 3,3 procent.
De kerninflatie kwam in augustus uit op 2,4 procent, iets lager dan de 2,5 procent in juli.



