De Bank of England heeft de beleidsrente donderdag verhoogd van 3,75 naar 4,00 procent, zoals ook de verwachting was in aanloop naar het rentebesluit.
Van de negen bankiers stemden er acht voor een renteverhoging en een voor een verhoging met 50 basispunten. Bij het vorige besluit, toen de rente onveranderd bleef, stemden er al drie leden voor een verhoging.
Rabobank rekende voor vandaag op een stemverhouding van zeven om twee. De twee tegenstemmers zouden volgens analist Stefan Koopman “op dit moment nog weinig aanwijzingen zien van zogenaamde tweede ronde effecten” en daarom de rente liever op 3,75 procent houden.
Rabobank denkt dat de Britse centrale bank in februari de rente opnieuw zal verhogen, naar 4,25 procent.
Inflatie
Inmiddels is de oorlog in het Midden-Oosten zijn negende maand ingegaan en de wereldwijde energieprijzen blijven stijgen, merkte de centrale bank op. In het VK kwam de inflatie in september uit op 3,5 procent. Halverwege volgend jaar verwachten de bankiers dat dit circa 5 procent zal zijn, om vervolgens te gaan dalen. De vergelijkingsbasis wordt dan gunstiger, denkt de Bank of England.
“De inflatiedruk die in het verschiet ligt, was inmiddels groot genoeg om een verhoging van de beleidsrente te rechtvaardigen”, aldus de centrale bank donderdagmiddag.
De economische cijfers van de afgelopen maanden vielen doorgaans sterker uit dan verwacht, wat het argument voor een licht verkrappend monetair beleid versterkt, voegde de bank hieraan toe.
Update: om meer informatie toe te voegen.



