AllianzGI haalt 1 miljard euro op voor infrastructuurfonds

0

Vermogensbeheerder Allianz Global Investors (AllianzGI) heeft ongeveer 1 miljard euro opgehaald voor zijn infrastructuurfonds AGDIEF III. Dit is de derde investeringsronde voor het fonds. Samen met eerdere rondes is inmiddels meer dan 3 miljard euro opgehaald.

Het fonds investeert samen met Allianz in infrastructuurprojecten over de hele wereld. Daarbij gaat het onder meer om energie, communicatie, transport en sociale en duurzame infrastructuur. Het fonds doet dit via investeringen in infrastructuurfondsen, samenwerkingen met andere beleggers en het overnemen van bestaande belangen.

Volgens AllianzGI biedt het fonds beleggers toegang tot stabiele rendementen op de lange termijn. Wereldwijde trends zoals de energietransitie, digitalisering en de groeiende vraag naar elektriciteit zorgen daarbij voor extra kansen.

Sterk netwerk

Maria Aguilar-Wittmann, medehoofd van Infrastructure Funds, Co-Investments & Secondaries bij AllianzGI, zegt: “Deze nieuwe kapitaalronde laat zien dat beleggers vertrouwen hebben in onze aanpak en onze ervaring met infrastructuurinvesteringen.” Ze benadrukt daarnaast dat het sterke netwerk van AllianzGI beleggers toegang geeft tot aantrekkelijke investeringsmogelijkheden en gunstige voorwaarden.

Ook Tilman Müller, eveneens medehoofd van het infrastructuurteam, ziet een toenemende belangstelling voor deze markt. “We zien een groeiende vraag naar infrastructuurinvesteringen die op lange termijn waarde kunnen opleveren,” aldus Müller. “Belangrijke ontwikkelingen zoals energiezekerheid, digitalisering en elektrificatie spelen daarin een grote rol.”

AGDIEF III ging van start in augustus 2025 en heeft inmiddels al verschillende investeringen gedaan in infrastructuurprojecten wereldwijd.
De strategie wordt beheerd vanuit München, Londen en New York. Het infrastructuurteam van AllianzGI heeft wereldwijd meer dan 100 transacties uitgevoerd en beheert ruim 12 miljard euro aan infrastructuurinvesteringen. In totaal beheert AllianzGI ongeveer 97 miljard euro aan beleggingen in private markten, waarvan meer dan 50 miljard euro in infrastructuur.

Deel dit artikel

Over de auteur

Reacties


Kennispartners