Gerard van Olphen wordt halverwege maart de nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur (RvB) van APG Groep. In deze rol zal hij verantwoordelijk zijn voor alle activiteiten van APG, dat in opdracht van een aantal grote pensioenfondsen de pensioenregelingen voor 4,5 miljoen mensen in Nederland uitvoert.
Hij volgt Dick Sluimers op. De benoeming geldt voor een periode van vier jaar en is goedgekeurd door de toezichthouders en door de aandeelhouders van APG. Van Olphen vervulde in de afgelopen 25 jaar diverse bestuurs- en managementfuncties in de financiële sector.
In 2002 werd hij benoemd tot Chief Finance & Risk Officer bij Achmea, waar hij in 2008 ook als vicevoorzitter van de RvB bestuur werd aangesteld. Elf jaar later werd Van Olphen door het Ministerie van Financiën gevraagd om voorzitter van de RvB van SNS Reaal te worden. Hij voltooide succesvol de herstructurering van dat bedrijf. Zijn laatste functie was voorzitter van de RvB van Vivat Verzekeringen, tot september 2015.



