Nvidia opent woensdag nabeurs de boeken en Wall Street hoopt dat de chipreus de verwachtingen kan verslaan, zodat de AI-boom een nieuwe impuls krijgt.
Volgens de marktenzaal van KBC wordt bij de cijfers van Nvidia vooral gelet op “hoe sterk hun AI-gerelateerde activiteiten blijven en of de vraag naar chips zo robuust blijft als gehoopt”.
De FactSet-consensus rekent voor het tweede kwartaal op een omzetstijging van 97 procent op jaarbasis naar 92,1 miljard dollar, terwijl de aangepaste winst per aandeel op jaarbasis met 99 procent zou zijn gestegen naar 2,09 dollar.
Voor het lopende derde kwartaal gaat Wall Street uit van een winstgroei van 82 procent naar 2,36 dollar en een omzetgroei van 83 procent tot 104,05 miljard dollar.
In principe zou Nvidia woensdag aan de verwachtingen moeten kunnen voldoen, aldus beleggingsstrateeg Christopher Dembik van Pictet Asset Management. Maar de markt stelt tegenwoordig extreem hoge eisen, waarschuwde Dembik. Om de aandelenkoers te laten stijgen, zal Nvidia het dus waarschijnlijk nog beter moeten doen dan nu wordt verwacht.
Dembik let woensdag op een aantal zaken, waaronder de verdere uitrol van de Blackwell-chip, maar ook op de ontwikkelingen rond opvolger Vera Rubin, waarvan de release gepland staat voor de tweede helft van dit jaar.
Ook de uitgaven van de hyperscalers zijn interessant, meent de marktkenner van Pictet.
Frank Vranken van Bank Edmond de Rothschild wees in dat kader op het nieuws dat Nvidia de prijzen van zijn meer geavanceerde chips met 15 procent wil verhogen.
“Het ligt voor de hand dat, naarmate de prijzen van AI-producten stijgen, hyperscalers meer middelen nodig zullen hebben om deze te bekostigen”, aldus de beleggingsstrateeg.
Om potentiële zwakke plekken in de markt te ondersteunen, sloot Nvidia recent een samenwerking met grote investeerders op Wall Street voor een AI-financieringsplan ter waarde van 500 miljard dollar.
Intussen blijft de chipreus zelf ook investeren in AI. Volgens The Wall Street Journal zou Nvidia recent een deal ter waarde van 6 miljard dollar hebben gesloten om de technologie van AI-startup Poolside in licentie te nemen en het merendeel van diens ingenieurs in dienst te nemen, aldus de zakenkrant.
Deze stap zou een enorme impuls geven aan de inspanningen van Nvidia om zijn eigen ‘open-weight’ AI-modellen te ontwikkelen, dat wil zeggen modellen die iedereen kan downloaden, aanpassen en op zijn eigen infrastructuur kan draaien. Dat zou de vraag naar geavanceerde modellen zoals GPT van OpenAI of Claude van Anthropic mogelijk ondermijnen, maar de concurrentie in het algemeen stimuleren en daarmee ook de vraag naar de hardware van Nvidia.
Nvidia zou verder overwegen om opnieuw te investeren in de AI-startup Perplexity, aldus The Information.
“Nvidia is een uitstekende voorlopende indicator voor investeringen in AI, een thema dat regelmatig voor spanningen op de markt zorgt. Niemand twijfelt eraan dat de vraag naar AI zal blijven groeien. Maar hoelang kunnen de uitgaven nog in zo’n uitzonderlijk tempo blijven stijgen zonder dat dit de kaspositie van de betrokken bedrijven zwaar onder druk zet? Waarschijnlijk zal vooral dat laatste punt deze week bepalend zijn voor de reactie van de markt”, aldus Dembik van Pictet.



