Deutsche Bank is positiever geworden over de Europese staalsector, wat resulteerde in koersdoelverhogingen voor onder meer Aperam en ArcelorMittal. Dit bleek vrijdag uit een sectorrapport van de Duitse bank.
De afgelopen maanden presteerden staalaandelen goed, zag analist Bastian Synagowitz. Zij kregen steun van de Europese beleid om de sector te beschermen. Dit beleid resulteerde in hogere staalprijzen, zag de analist. En die prijsstijging kwam sneller dan verwacht en was ook sterker dan voorzien.
Synagowitz verhoogde daarom zijn taxaties voor de EBITDA in 2027 en 2028 met 3 tot 4 procent, en hij zit nu 4 tot 13 procent boven de consensus.
Hoewel Deutsche Bank nog steeds rekening houdt met een zwakke vraag, “denken we dat de staalprijzen positief kunnen verrassen, aangezien seizoensgebonden trends zich doorzetten tot in de eerste helft van 2027 en het aanbod nog moet bewijzen dat het tijdig kan worden opgevoerd”.
De waarderingen in de staalsector zijn inmiddels teruggekeerd naar het midden van de cyclus. Synagowitz denkt dat er dankzij het Europese beleid en de “solide prijsvorming” verder opwaarts potentieel is.
Voor Aperam verhoogde Deutsche Bank het koersdoel van 65,00 naar 66,00 euro en voor ArcelorMittal van 66,00 naar 71,00 euro. Beide aandelen blijven op de kooplijst. Aperam sloot donderdag op 47,44 euro en ArcelorMittal op 65,66 euro.



