Alibaba heeft voor omgerekend 10 miljard Amerikaanse dollar aan aandelen geplaatst in Hongkong, om zo de uitgaven aan kunstmatige intelligentie te dekken. Dit meldde het Chinese bedrijf zondag.
Het gaat om 710 miljoen aandelen die werden geplaatst bij niet-Amerikaanse personen buiten de Verenigde Staten tegen 112,70 Hongkong dollar per stuk, voor een totaalbedrag van ongeveer 80 miljard Hongkong dollar, aldus Alibaba.
“Alibaba is van plan 100 procent van de netto-opbrengst van de aandelenplaatsing te gebruiken om te investeren in haar volledige AI-capaciteiten, waaronder de uitbreiding en verbetering van haar AI-infrastructuur”, aldus het bedrijf.
Afgelopen week bleek uit de cijfers van Alibaba dat de investeringen in het afgelopen kwartaal met 75 procent stegen tot 10 miljard dollar. De nettowinst daalde juist met 75 procent tot 1,5 miljard dollar.
Update: om informatie te actualiseren



