Aandelen worstelen met de gevolgen van trage economische groei. Dat stellen de beleggingsstrategen van J.P. Morgan Asset Management. “Zeven jaar lang zagen we een haussemarkt in aandelen, waardoor deze beleggingscategorie zich nu in veel landen dicht bij de gemiddelde langjarige waardering bevindt”, stellen ze in een rapport.
Er is nog steeds een opwaarts potentieel in de markt. Maar gezien de waarderingen en de fase van de cyclus waarin de huidige economie zich bevindt, is het onredelijk om voor de toekomst een aanzienlijke groei van de koers-winstverhouding te verwachten. Dat betekent volgens de strategen dat het toekomstige verwachte rendement op aandelen grotendeels afhangt van de winstgroei en het dividend.
Wanneer de wereldeconomie relatief langzaam groeit, moeten beleggers in de toekomst rekenen op nominale aandelenrendementen die onder het gemiddelde liggen. Ze moeten ook rekenen op een aanzienlijke verandering in de samenstelling van de rendementen. Sinds 2010 bestond ruwweg 20% van het totale rendement op aandelen uit dividend. J.P. Morgan gaat ervan uit dat dit percentage aanzienlijk zal stijgen.
Hoewel rendementen waarschijnlijk lager zullen zijn dan in het verleden toont het verschil tussen het gemiddelde dividendrendement op aandelen en het rendement op 10-jarige staatsobligaties dat aandelen aantrekkelijk blijven in verhouding tot obligaties vanwege hun vermogen om inkomsten te genereren, verwachten de beleggingsstrategen.
Lees meer over de visie van J.P. Morgan in ‘Markets Insight’




