Het Amerikaanse ministerie van Justitie en TikTok hebben een schikking van 400 miljoen dollar bereikt om een einde te maken aan de beschuldigingen dat het sociale mediabedrijf wetten heeft overtreden die bedoeld zijn om de online privacyrechten van kinderen te beschermen. Dit meldde The Wall Street Journal vrijdagavond op basis van een verklaring van het ministerie.
Volgens de schikking zal TikTok onmiddellijk 300 miljoen dollar betalen en nog eens 100 miljoen dollar nadat een eerdere schikkingsovereenkomst tegen zijn voorganger Musical.ly is vernietigd.
TikTok werd ervan beschuldigd de Children’s Online Privacy Protection Act niet na te leven. De wet verplicht internetbedrijven om ouders op de hoogte te stellen en hun toestemming te verkrijgen voordat ze persoonlijke gegevens verzamelen van kinderen jonger dan 13 jaar.
Sindsdien heeft TikTok zijn eigendomsstructuur, management, nalevingsfuncties en privacypraktijken herzien en maatregelen doorgevoerd die gericht zijn op het verbeteren van de beschermingsmaatregelen voor jongere gebruikers, leeftijdsgebonden controles en ouderlijk toezicht, aldus het ministerie van Justitie in de VS.
TikTok en zijn Chinese eigenaar ByteDance reageerden niet onmiddellijk op een verzoek om commentaar, aldus The Wall Street Journal. TikTok verklaarde eerder het niet eens te zijn met de beschuldigingen.



